Aderime vazhdojnë tek Lëvizja BESA, Kasami: Vazhdojmë ta rrisim Kalanë e shpresës (VIDEO)

ina-online
ina-online

28/10/2023

Në Lëvizjen BESA kanë vijuar aderimet. Lulzime Ameti, studente e Shkencave të Komunikimit i Bashkohet Lëvizjes BESA. Kjo është bërë e ditur përmes një postimi nga kreu i kësaj partie, Bilall Kasami.

“Lulzimja, ka përfunduar fakultetin e Shkencave të Komunikimit në Tetovë, ndërsa i ndjek studimet posdiplomike në Prishtinë. Ka punuar si gazetare moderatore dhe udhëheqëse e lajmeve dhe emisioneve të ndryshme në disa media në vend. Po ashtu ka qenë edhe aktiviste në sektorin joqeveritar.
Si intelektuale dhe përfaqësuese edhe e gruas, Lulzime Ameti tani do të jetë aktive në Lëvizjen BESA dhe në “Frontin Opozitar”, ku kontribut të veçantë do të japë në komunikimin me qytetarët dhe mediat, si dhe rritjen e transparencës në vendin tonë. Vazhdojmë të rrisim KALANË e SHPRESËS dhe DINJITETIT!”, ka shkruar Kasami.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Hoda: BDI i ka harruar ushtarët e UÇK-së

Talat Xhaferi3

Talat Xhaferi: Ja deri kur dhe si do të jem si kryeministër

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

INFO

NA NDIQ