Administrata gjyqësore mbajti protestë para Gjykatës Penale Shkup

INA
INA

13 Shtator, 2023

Para Gjykatës Themelore Penale në Shkup sot ka vazhduar protesta e administratës gjyqësore.

Ata po protestojnë pasi u është thënë se për ta nuk është planifikuar rritje më e madhe e pagave se 10 për qind.

Përfaqësues të sindikatave për administratën gjyqësore dje në një deklaratë për mediat gjatë protestave para Ministrisë së Financave theksuan se tani kërkojnë rritje prej 78 për qind të pagës minimale dhe 35 për qind për shtesa të nëpunësve gjyqësorë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

Vuçiq tregon se sa forca i ka në kufi me Kosovën

Blerim-Latifi

Ikën cullak n’Serbi (FOTO)

Screenshot_2023-09-30-17-32-39-370-edit_com.facebook.katana

Pilotja amerikane që bombardoi Serbinë për 200 orë rresht

nato-1

Këto janë instrumentet e NATO-s për stopuar Serbinë

IMG_5631

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

IMG_5630

Radojçiq shfaqet në publik, shkon në Ministrinë e Brendshme!

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

michael roth

Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

Screenshot_2023-09-30-13-54-28-023-edit_com.facebook.katana

Ish-eprori i FSK: Kryeministër Kurti mos u bë kaq i lig, shumë i lig

INFO

NA NDIQ