Deputeti Neziri i ASH-së: Takimi i Taravarit nuk është legjitim, kishte më pak se 40 anëtarë

INA
INA

09/02/2024

Koordinatori i grupit parlamentare të Aleancës për Shqiptarët (ASH), Adnan Neziri ka komentuar takimin e djeshëm të grupit të Arben Taravarit në Kumanovë.

Sipas tij, takimi nuk ishte legjitim.

“Sipas statutit të partisë dhe sipas informacioneve tona atje, kanë qenë më pak se 40 anëtarë. Ajo që thonë ata, nuk janë numra real dhe aj takim nuk ishte Kuvend i partisë sepse në pajtim me statutin Kuvendin mund ta thirr vetëm kryetari. Kuvend legjitim i ASH-së, ai i së shtunës që është thirr në ora 13:00”, ka deklaruar Neziri, raporton SHENJA.

Ndryshe sot në Kuvend në rend dite është shkarkimi i ministrave të ASH-së, të cilët i dhanë përkrahjen Taravarit.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Stevo Pendarovski është kandidati me shanset më të mira për të fituar dhe udhëhequr vendin në drejtim të integrimeve evropiane

policia-714x420

Ndalohet një 34-vjeçar nga Shkupi, po transportonte ilegalisht imigrantë

Kreshnik Bekteshi

BDI-ja ende si ka definuar bartësit e listave zgjedhore! Bekteshi: Po bëhen sondazhe, anketa

INFO

NA NDIQ