Aeroplan privat, vilë dhe staf, luks i shfrenuar i Neymar te Al-Hilal

INA
INA

15 Gusht, 2023

Sipas Foot Mercato, sulmuesi i PSG-së Neymar mund të fitojë nga 300 deri në 400 milionë euro në dy vjet në Arabinë Saudite.

Disa media shkruajnë për një pagë neto prej 100 milionë eurosh, por nuk merren parasysh të gjitha shpërblimet që do të pretendojë braziliani.

Përveç pagës, sulmuesi do të marrë edhe shumë përfitime.

Ai do të ketë në dispozicion një avion privat, të njëjtat kushte me Cristiano Ronaldon.

Ashtu si portugezi, edhe ai do të lejohet të jetojë me të dashurën e tij Bruna Biancardi, edhe pse nuk janë të martuar.

Konkretisht, ai do të lejohet ta bëjë këtë, megjithëse në Arabinë Saudite një bashkëjetesë e tillë është e ndaluar me ligj.

Neymar do t’i jepet një vilë e madhe, si dhe i gjithë stafi, përcjell abcnews.

Siç u përmend më herët, përveç një shume të fiksuar direkt, lojtari i ardhshëm i Al-Hilal do të marrë 80 mijë euro për çdo fitore.

Çdo postim për këtë shtet, i publikuar në faqet zyrtare të brazilianit, do të sjellë 500 mijë euro të tjera.

Ka mundësi që pas skadimit të kontratës me sauditët, braziliani të tentojë të rikthehet në futbollin europian.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

manchester united

“United” në vështirësi, Ten Hag i qetë pas humbjes së fundit në Ligën e Kampionëve

bayerni

Bayerni me rikthim të madh

shkendija2

Derbi i madh në Tetovë, Shkëndija e Struga Trim Lum kërkojnë fitoren

Italy Soccer Champions League

VIDEO / Interi e Reali në festë, goditje e madhe për klubet angleze

champions-logo

LIGA E KAMPIONEVE/ Dy rivalët e Interit dhe një çift që do pikët e para, publikohen formacionet zyrtare

Xhevat Prekazi

Xhevat Prekazi pëson sulm në tru, shtrihet në spitalin e Beogradit

donjeta-sadiku

​Donjeta Sadiku shpallet kampione ballkanike

messi

Premtimi i presidentit të Inter Miamit: Messi do ta luajë ndeshjen e tij të fundit në Barcelonë

Ben Chilwell 2

Ben Chilwell jashtë fushave deri në muajin dhjetor

INFO

NA NDIQ