Aeroplani i linjës Vjenë-Nju Jork bën ulje emergjente, kishte dhe udhëtarë nga Maqedonia e Veriut

ina-online
ina-online

28 Gusht, 2023

Aeroplani interkontinental i kompanisë Austria Airlines i rrlacionit Vjenë-Nju Jork, ka bë ulje emergjente pak pasi minuta pasi është ngritur në qiell.

Aeroplani ka ateruar pa probleme sërish në Aeroportin e Vjenës, pasi ka qëndruar 15 minuta në qiell. Kjo situatë ka ndodhhr rreth orës 18.

Në mesin e udhëtarëve në këtë aeroplan ka pasur edhe udhëtarë që kanë fluturuar sot nga Shkupi për Nju Jork, përmes Vjenës.

Në mesin e tyre ka qenë edhe veprimtari i Lobit shqiptaro-merikan, Ekuran Shehu nga Gostivari.

“Pasi avioni për në New york u ngrit dhe fluturoi për 15 minuta, u detyrua të bënte një ulje emergjente në aeroportin e Vienes. Falë Zotit zbritëm shëndoshë e mirë”, ka njoftuar Shehu.

Ai tbotë, se siç i kanë njoftuar autoritetet, ulja emergjente ka qenë për shkak se një zog është futur në motorin e aeroplanit dhe për këtë arsye nuk ka mundur të ngtitet më lart se 1.500 metra.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

Screenshot_2023-10-02-21-53-18-404-edit_com.android.chrome

DASh: Nuk është e konfirmuar se Serbia i ka tërhequr trupat përreth kufirit me Kosovën

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

INFO

NA NDIQ