Aeroporti i Tiranës i dyti në Ballkan për nga numri i udhëtarëve gjatë 2023

ina-online
ina-online

24/01/2024

Aeroporti i Tiranës është radhitur i dyti për nga numri i udhëtarëve gjatë vitit 2023, që regjistroi afër 7,3 milionë udhëtarë.

Kryeson Aeroporti i Beogradit me 7,9 milionë udhëtarë që kanë udhëtuar gjatë 2023, pas tij radhitet Aeroporti i Zagrebit me 3,7 milionë, i katërti është Aeroporti i Prishtinës me 3,4 milionë dhe i pesti është Aeroporti i Splitit me 3,5 milionë udhëtarë, bën të diturfaqja e aviacionit “Exuaviation”, përcjell INA.

Vitin e kaluar, më shumë se gjysma e aeroporteve shënuan vitin më të ngarkuar ndonjëherë, dhe disa janë ende nën nivelin e transportuar pasagjerë në krahasim me periudhën para pandemisë Covid.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

scholz-shulc-olaf

Gjermania nuk do të dërgojë trupa tokësore në Ukrainë

kandidatet per president

Osmani i mblodhi nënshkrimet për president, edhe pak ju duhen Taravarit, Dimitrievskit dhe Vankovskës

daniel server

Serwer për Vuçiq-in: Dëshiron të mbajë hapur opsionin ushtarak në Kosovë

kosov kroaci

A e rekomandoi ambasada e Kosovës një kosovar të pranojë dokumentet e Serbisë? MPJ deklarohet për rastin

kamberi vucic

Vuçiç fton shqiptarët në qeverinë e re, cila ishte përgjigja ndaj tij?

cmimet-e-garantuara

Bekteshi: Nuk do të vazhdohet masa për çmime të garantuara, do të ketë ndryshime ligjore

nafta tregjet

Rënie e madhe e eksporteve të naftës amerikane në Evropë, rritje e re e çmimeve të mundshme

Prokuroria

Po kontrollohet një lidhje e mundshme e vrasjes në Bllacë me shpërthimin e një zjarri në Çair

aeroport italiane franceze

Shtrenjtohen biletat e fluturimeve, ja sa do të shkojnë?

INFO

NA NDIQ