Afera e grurit në MINT, vjen reagimi i protagonistit kryesor të përgjimit

INA
INA

02/08/2023

Enver Hajrullahu, protagonisti kryesor i përgjimeve të reja në Ministrinë e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë për çështjen e grurit, ka reaguar pas publikimit të tyre nga ana e mediumit Nacionale.

Ai, me anë të një postimi në ‘Facebook’, ka sqaruar se përgjimet e publikuara nuk kanë rrjedhur prej tij.

“Dua t’iu njoftoj se këto audio-incizime nuk kanë rrjedhur nga Unë, dhe i njëjti është bërë në hapësirat e MINT përkatësisht në njërën nga zyrat e Departamentit të Financave, duke mos qenë në dijeni që po ndodh një incizim i tillë, dhe Unë nuk jam burim i mediumit në fjalë”, ka thënë ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

collage-10-600x360

Ish-komandanti i UÇK-së, Sabit Geci ndërron emrin dhe fenë

Ana Baerbock

“Paqja në Ballkan varet nga një fije”- Gjermania shton trupat në Kosovë

Euro metali

Prodhonin dhe qarkullonin para false, arrestohen 6 persona në Prishtinë

Adem Jashari

Letra e fundit e Adem Jasharit (VIDEO)

ana baerbock

Kryediplomatja gjermane: Do të dërgojmë 150 trupa shtesë në KFOR

flamuri-kuq-e-zi

4 mijë 268 persona në Kosovë e kanë emrin Flamur

arbnora fejza flamuri

Shqiptarja nga Kosova synon rekord të ri në Guiness me flamurin gjigant kuqezi në origami (FOTO)

albin kurti vlore

Albin Kurti: Të punojmë për idealet e Skënderbeut, Ismail Qemalit dhe Adem Jasharit

uck

​26 vjet nga dalja publike e UÇK-së në skenë

INFO

NA NDIQ