Afrim Gashi e nisi javën me kafe me artistët

Picture of ina-online
ina-online

15/04/2024

Si artist dhe këngëtar i dikurshëm, Afrim Gashi, kryetar i partisë Alternativa, nuk mund ta lë anash edhe artin e kulturën. Pikërisht për këtë fakt, Gashi edhe ka vendosur ta pijë kafen e fillimit të javës me disa nga artistët e Shkupit.

Kreu i Alternatives u ka bërë me dije atyre se askush nuk do të mund t’i nëpërkëmbë dhe t’i nënshtroj.
“Ju e dini që artin dhe kulturën e kam pikë të dobët. Si i ri përmes muzikës jam munduar të ngre zërin për padrejtësitë e kohës, për të vazhduar me gazetarinë dhe nxjerrjen e revistës, e cila edhe tani është dritare e rëndësishme e informimit për shqiptarët. Ju e kuptoni më së miri revolucionin artistik dhe mundësitë për ndryshim. Artistët janë të pa nënshtruarit e përhershëm dhe nuk do të lejojmë askënd të na nëpërkëmbë”.

Artistët kanë vlerësuar angazhimin e deritashëm të Alternativës për artin dhe kulturën për cfarë janë falënderues dhe presin që kjo mbështetje të vazhdoi edhe në të ardhmen.
Këtë Gashi ua ka premtuar pasi sipas tij edhe ligji me të cilin rregullohet fusha e kulturës është në fazën finale në Kuvend dhe bashkë me artistët mund ta bëjnë ndryshimin që ia vlen.
“Askush nuk mund ta bëjë më mirë se artistët ndryshimin që ia VLEN. Këtë do ta bëjmë bashkë”, ka thënë Gashi në fund të takimit.

TË FUNDIT
6 orë
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
6 orë
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
7 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
8 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
10 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

ME TE LEXUARA

14 orë
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
8 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
13 orë
Debatet për legjitimitet janë të sforcuara, vetëm tregojnë se Fronti Europian me çdo kusht ka qejf të jetë në Qeveri!
7 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
13 orë
Bytyqi:Pushteti do ta ketë përkrahjen time për çdo vendim që përmirëson cilësinë e jetës së qytetarëve
6 orë
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
19 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

INFO

NA NDIQ