Afrim Gashi: Fitorja kur nuk ka qenë më reale se sot

Picture of ina-online
ina-online

16/04/2024

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nga Zhelina tha se mungesa e mirëqenies ekonomike është shkak për migrimin masiv që nuk e la pa prekur edhe komunën e Zhelinës.

Gashi tha se mungesa e zhvillimit ekonomik nuk është spontane, as e vetvetishme, por është e nxitur, dhe e sponsorizuar nga dikush.

“Ne jemi të varfër sepse disa politikanë kanë dashur të jenë të pasur. Ne nuk kemi punë sepse politikanët kanë dashur që nipat e tyre të jenë milioner. Tek ne ikin njerëzit në gurbet duke i lënë familjet e pikëlluara sepse disa politikanë kanë dashur të jenë pronarë të qendrave tregtare të kazinove edhe bastoreve. Prandaj duke e ditur se fajtori i varfërisë sonë ka emër, këto zgjedhje janë mundësi që ai emër të ndëshkohet, ndërsa kjo bëhet më së miri duke e rrethuar numrin gjashtë të këto zgjedhje”, tha Gashi, duke shtuar se patriotizmi në këto zgjedhje është oferta ekonomike.
Gashi mes tjerash tha se ne gjendemi para një udhëkryqi që do ta përcaktojë të ardhmen tonë.
“Në këto zgjedhje si kur më parë dhe si kur më shumë ja VLEN të votohet sepse ka ofertë dhe sepse kur më parë fitorja nuk ka qenë më reale se sot”, tha Gashi.

TË FUNDIT
56 minuta
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
9 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
9 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
12 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
14 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

ME TE LEXUARA

17 orë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
15 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
22 orë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike
14 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
22 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
12 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
22 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
9 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

LEXO MË SHUMË

moti shiu

Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

INFO

NA NDIQ