Afrim Gashi u takua me kryetarin e ri të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2022

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i shoqëruar nga nënkryetarja Safije Sadiki – Shaini, sot në selinë qendrore të LSDM-së, kanë realizuar takim me kryetarin e ri të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski dhe Sekretarin e Përgjithshëm të kësaj partie, Mile Zeçeviç.

Në takim u bisedua mbi situatën politike në vend dhe hapat e rinj për krijimin e qeverisë së re, e cila pritet të ndodhë ditëve në vijim.

Kryetari Gashi ia uroi postin e ri Kovaçevskit, duke dëshiruar që bashkëpunimet partiake mes dy subjekteve qeveritare në vend të jenë në frymën progresive dhe integruese të vendit drejt familjes europiane.

Alternativa, si parti që ka vendosur të jetë pjesë e qeverisë së re Kovaçevski, shpreh gatishmërinë e saj për një qeveri stabile, europiane dhe progresive, për të ardhmen e shtetit dhe qytetarëve të saj.
Dy palët u dakorduan që takime të këtilla të vazhdojnë edhe në të ardhmen.

TË FUNDIT
36 minuta
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
44 minuta
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
52 minuta
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
58 minuta
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
2 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ageler: Siguria energjetike dhe energjia e gjelbër janë prioritete që duhet t’i tejkalojnë politikat partiake
7 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë dhe vranësira të vogla
1 ditë
Geer: RMV-ja duhet të harmonizojë legjislacionin me standardet e BE-së
5 orë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
22 orë
Shkup, kamerat e reja për shkeljet në komunikacion ende jo funksionale
58 minuta
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
1 ditë
E TMERRSHME! Arsimtari rrahu nxënësin në një shkollë të Bogovinës! Publikohet momenti i dhunës
7 orë
Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës
1 ditë
Në ditët e fundit të Qeverisë aktuale, Lloga propozon ligj për Këshillin Gjyqësor

LEXO MË SHUMË

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

INFO

NA NDIQ