Afrim Gashit i reagon nga burgu i dënuari në rastin Alfa/FOTO

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Pas deklaratës së dhënë në ClickPlus në TV21, për rastet e montuara gjyqësore, liderit të Alternativës, Afrim Gashi i ka reaguar edhe i dënuari me burg në rastin “Alfa”, Agim Islami.Reagimi i plotë i Agim Islamit:
Duke shpërndarë videon e TV21 nga deklarata e Gashit, Islami në profilin e tij në Facebook porositi se nëse AAA se kushtëzoni dot Qeverinë, mos të përdorë rastin “Alfa” për përfitime politike.

Veç mos na përdorni rastin për përfitime politike ju lutem! Në qoftë se nuk mundeni ta kushtëzoni Qeverinë për t’u liruar njëra të pafajshëm, atëherë unë nuk e dij pse e përmendi rastin tonë! Oo zotëri, thuaj unë ta… Qeverinë si mos t’i plotëson kërkesat tona. Kjo vlen për të gjitha partitë shqiptare në Qeveri. Tregojeni veten njëherë se jeni për popull në Qeveri, se jeni për drejtësi. Nuk dua mëshirë, as falje se jam i pafajshëm. Duam drejtësi!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

hysni-shaqiri-714x430-1

Shaqiri, deputeti që braktisi Parlamentin dhe iu bashkua UÇK-së sot feston ditëlindjen

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Në mandatin tim të dytë pres që të anëtarësohemi në BE

INFO

NA NDIQ