Agim Musliu zbulon detaje për organizatën terroriste “Severna Brigada”, ja ku është selia e tyre!

Picture of ina-online
ina-online

07/09/2023

Eksperti i sigurisë, Agim Musliu përmes një postimi në Facebook, flet për organizatën terroriste “Severna Brigada”.

Ai thotë se, është publikuar një lajm se organizata terroriste “Severna Brigada” është munduar t’a zhvendos vëmendjen institucioneve të Kosovës.

E kjo ka të bëjë me lokacionin e saj, pasi e kanë vendosur se është në Graanicë, por shton se selia e saj është në Beograd të Vuiqi.

Musliu tregon se zyret e saja të para janë në Kopaonik te Radoiiqi.

Postimi i plotë i Agim Musliut:

Në kuadër të luftës hibride serbe ndaj Kosovës janë edhe kërcënimet që po i drejtojnë strukturat terroriste.

Sapo u publikua një lajm se, organizata terroriste “Severna Brigada” e ka bërë, duke u mundur t’ia zhvendos vëmendjen institucioneve të Kosovës.

“Loja me lokacionin” e postimit të armëve, gjoja se nga Graçanica.

Kur organizatat frikësohen për zbulimin e lokacionit të tyre, ato lëshojnë komunikata të rrjeshme për shpërqendrim vëmendjeje.

Të gjithë e dijmë se postimet në rrjete sociale, mund ta vendosin lokacionin ku të duan. Ekziston kjo mundësi teknike.

Të gjithë e dimë se selia e kësaj organizate terroriste është në Beograd – te Vuçiqi. Kurse, “zyrat” e tyre të para janë në Kopaonik – te Radoiçiqi.

TË FUNDIT
2 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
4 orë
Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë
5 orë
Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit
8 orë
Gruaja e Blerim Ramadanit flet për arrestimin e tij: Ja si ndodhi arrestimi nga policia e Maqedonisë së Veriut
8 orë
Haziri: Me Trumpin kthehet marrëveshja e 3 shtatorit 2020, kjo e pret Kosovën

ME TE LEXUARA

20 orë
Presidentja Osmani: Serbia dhe Rusia do të vazhdojnë të tentojnë destabilizimin e Kosovës dhe rajonit
8 orë
Misteri i vrasjes në Serbi, autori ende në arrati – dyshimet te vëllezërit Hajrizi
8 orë
Haziri: Me Trumpin kthehet marrëveshja e 3 shtatorit 2020, kjo e pret Kosovën
8 orë
Gruaja e Blerim Ramadanit flet për arrestimin e tij: Ja si ndodhi arrestimi nga policia e Maqedonisë së Veriut
5 orë
Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit
4 orë
Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë
2 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

LEXO MË SHUMË

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

gruaja blerim ramadanit

Gruaja e Blerim Ramadanit flet për arrestimin e tij: Ja si ndodhi arrestimi nga policia e Maqedonisë së Veriut

lutfi haziri

Haziri: Me Trumpin kthehet marrëveshja e 3 shtatorit 2020, kjo e pret Kosovën

artan-dhe-faton-hajrizi

Misteri i vrasjes në Serbi, autori ende në arrati – dyshimet te vëllezërit Hajrizi

vjosa osmani

Presidentja Osmani: Serbia dhe Rusia do të vazhdojnë të tentojnë destabilizimin e Kosovës dhe rajonit

policia kosoves

Dy të lënduar pas një aksidenti mes tri veturave në Prishtinë

policia serbe vrasje serbi

Vrasja e policit në Serbi, MPJ-ja u kërkon mërgimtarëve të kenë kujdes ose të shmangin kalimin nëpër shtetin fqinj

INFO

NA NDIQ