Agjenda e vizitës së kryeministrit Albin Kurti në Komunën e Tetovës

Picture of INA
INA

09/08/2023

Agjenda e vizitës së kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti në Komunën e Tetovës.

16:00 – Arritja në komunën e Tetovës

16:00-16:15 – Takimi me kryetarin e komunës së Tetovës në zyrë (Do merren vetëm pamje dhe do të vazhdohet për në Vicë)

17:00 – Arritja në rrugën e fshatit Vicë në Tetovë. (Vendi i saktë:Mes fshatit Sellcë dhe Vicë)

17:30-17:45 – Fshati VICË – Deklaratë për media e kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të Tetovës Bilall Kasami (Lansim i idesë së kyçjes së të gjithë fshatrave të malësisë në rrugën Tetovë-Prizren)

20:30 – 22:00 – Koncert kushtuar ardhjes së kryeministrit Albin Kurti (Kryeministri do të ketë fjalim në fillim të programit, pas kryetarit të komunës Bilall Kasami si nikoqir)

TË FUNDIT
5 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
5 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
7 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
7 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
9 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

17 orë
Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë
9 orë
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
16 orë
Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së
9 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet
20 orë
Kuvend, seancë për zgjedhjen e nënkryetarëve dhe formimin e trupave punues
15 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

INFO

NA NDIQ