Agjenda e vizitës së kryeministrit Albin Kurti në Komunën e Tetovës

INA
INA

9 Gusht, 2023

Agjenda e vizitës së kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti në Komunën e Tetovës.

16:00 – Arritja në komunën e Tetovës

16:00-16:15 – Takimi me kryetarin e komunës së Tetovës në zyrë (Do merren vetëm pamje dhe do të vazhdohet për në Vicë)

17:00 – Arritja në rrugën e fshatit Vicë në Tetovë. (Vendi i saktë:Mes fshatit Sellcë dhe Vicë)

17:30-17:45 – Fshati VICË – Deklaratë për media e kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të Tetovës Bilall Kasami (Lansim i idesë së kyçjes së të gjithë fshatrave të malësisë në rrugën Tetovë-Prizren)

20:30 – 22:00 – Koncert kushtuar ardhjes së kryeministrit Albin Kurti (Kryeministri do të ketë fjalim në fillim të programit, pas kryetarit të komunës Bilall Kasami si nikoqir)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

Llukman Hebibi

Hapja solemne e vitit të ri akademik në Fakultetin e Administrimit të Biznesit në Kumanovë

INFO

NA NDIQ