Agjenti: Theo është i dashuruar me Milanin, ndoshta do qëndrojë gjithmonë aty

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

I intervistuar nga ‘Seria A news’, agjenti i Theo Hernandez foli për të ardhmen e mbrojtësit të Milanit.

Manuel Garcia Quilon theksoi se te Milan, Theo ka gjetur veten dhe është rritur shumë profesionalisht, ndërsa më tej shtoi se nëse do të vazhdojë të ecë me këto ritme edhe skuadra, atëherë francezi ndoshta nuk do dojë të largohet ndonjëherë.

“Çdo lojtar ka një ekip në të cilin gjen habitatin e tij, identitetin e tij. Që kur mbërriti në Milano, Theo është ndjerë i identifikuar dhe i dashur nga Maldini dhe Massara dhe nga i gjithë ambienti, të gjithë fansat. Ishte një kombinim perfekt për zhvillimin e karrierës së madhe që po bën. Nuk mund të harrojmë se ai ishte një element themelor i Milanit, i cili u kthye në kampion të Italisë pas një dekade, një sukses i arritur me shumë lojtarë të rinj. Nga Theo te Tonali, Tomori, Bennacer, Leao… Të gjithë kanë talent dhe rini, një situatë perfekte për t’u përmirësuar. Ai është rritur shumë në San Siro, është shumë i lumtur me qytetin dhe klubin, nëse skuadra vazhdon të rritet siç po bën ai, nuk e përjashtoj si mundësi që ai dëshiron të qëndrojë atje përgjithmonë. Në futboll nuk e dini kurrë se çfarë mund të ndodhë”-deklaroi Manuel Garcia Quilon.

TË FUNDIT
19 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
19 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
19 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
19 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
19 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

19 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
19 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
19 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
19 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
19 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ