Agjentja e Haaland: Ai e ka çelësin në dorë për t’u larguar nga City

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2023

Agjentja e Erling Haaland, Rafael Pimenta, ka pohuar se sulmuesi norvegjez ka çelësin e derës në dorë kur do që vendos që koha e tij në Manchester City ka mbaruar.

Avokatja braziliane trashëgoi “perandorinë” e Mino Raiolas pas vdekjes së tij në prill të vitit të kaluar, por tani ka shpjeguar se si ajo kishte qenë në krye të çdo kontrate në listën e klientëve të kompanisë gjatë 25 viteve të fundit. Pimenta zbuloi gjithashtu se klientët e saj e kanë gjithmonë çelësin e derës në sorën e tyre dhe se kjo nuk ndryshon as për Haalandin.

“Unë jam në favor të lirisë. Është beteja ime,” tha agjentja e Haaland për gazetën spanjolle AS . “Unë gjithmonë them se një nga prioritetet e mia si agjente është t’i ofroj lojtarit atë që unë e quaj ‘çelësi i derës’. Kur një lojtar shkon në një klub, unë bëj gjithçka që mundem për të krijuar kushtet për çelësin e derës. dera te jetë në dorën e tij .Dhe nëse nsër nuk duron dot më të qenit aty sepse nuk të pëlqen, ose nuk paguhesh mireë, ose sepse gruaja jote dëshiron të jetojë në Paris, atëherë largohesh, apo jo? Nuk më pëlqen kur lojtari im nuk është i lirë të vendosë. Unë kam bërë çdo kontratë në këtë agjenci për 25 vitet e fundit. Nuk ka pasur asnjë herë që një lojtar të ketë thënë ‘dua të largohem’ dhe nuk mund të bëjë.”, ka thënë ajo.

Megjithatë, në Angli, Haaland vazhdon të thyejë rekorde golash , me numrin e tij të ligës që tani ka arritur në 25 në 19 ndeshje, të cilin ai do të shpresojë ta rrisë kur City të udhëtojë te Tottenhami të dielën.

TË FUNDIT
42 minuta
Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë
13 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
13 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
13 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro
13 orë
Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit

ME TE LEXUARA

1 ditë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
22 orë
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën
13 orë
Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit
13 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro
2 ditë
Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos
13 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
2 ditë
Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli
13 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
2 ditë
Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

LEXO MË SHUMË

Lorik Cana

Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë

xavi

Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale

Anceloti

Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

atalanta

Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit

Trofeu-768x512

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

INFO

NA NDIQ