Imamit Ahmed Kalaja i ndalohet hyrja në Maqedoninë e Veriut, çka thotë policia (DOKUMENT)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/04/2023

Imamit të njohur nga Tirana, Ahmed Kalaja i është ndaluar hyrja në Maqedoninë e Veriut.

Lajmin e ka bërë të ditur vet hoxha në rrjetet sociale, ku ka shpërndarë edhe dokumentacionin që i ka dorëzuar policia e Maqedonisë së Veriut në pikën kufitare “Qafthanë”.

“Paraqet kërcënim për rendin publik, sigurinë kombëtare, shëndetin publik ose marrëdhëniet ndërkombëtare të Maqedonisë së Veriut”, thuhet mes tjerash në dokumentin që policia i ka dhënë Ahmedit.

https://www.facebook.com/100044367941919/posts/pfbid02j8bq1ruZaqg26AWC83cDmEWeWQJdgZREVuMJES4uXB4WEZtLS1mfZ4p6NAYUeYpml/?mibextid=cr9u03

TË FUNDIT
2 orë
Presidentja Osmani takoi homologen Davkova
2 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
2 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
3 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
4 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
5 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
1 ditë
Si janë pensionet në Gjermani, sa dhe ku duhet të punoni për një pension të mirë?
10 orë
Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane
1 ditë
Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar
8 orë
Edhe tre ditë deri në përfundim të vitit shkollor, orë të shkurtuara për filloristët për shkak të të nxehtit

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1718289433212

Presidentja Osmani takoi homologen Davkova

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

INFO

NA NDIQ