Ahmeti apo Kasami ka bërë më shumë ‘zullum’ në popull?

Picture of INA
INA

04/07/2023

Selim Ibraimi

Kryetari Kasami po del lider i fortë. Sot e paska ngushtu kryetarin e BDI-së Ahmeti. Po si duket BDI nuk shqetësohet shumë, e kanë pushtetin dhe çdo hetim për ta është asgjë.

Këtu mjafton që ASH të tregohet pak më e drejtë dhe shumë punë në kohën e skandaleve të BDI-së do të kishin marrë kahje tjetër.

Pse ASH?

Sepse ASH që nga hyrja në qeveri nuk është e njëjta. Detyrohen për çdo gjë të pyesin kreun e BDI-së dhe zv.kryeministrin Grubi. Kjo është mirë, sepse e respektojnë partinë më të fortë. Por, kur do të vinë zgjedhjet nga do të shkojë ASH? Gara pa BDI-në do të jetë një disfatë e mundshme. Andaj nuk është herët që kreu i partisë të bëjë përpjekje për veprim pa BDI-në, duke treguar fuqinë si ASH.

A z. Kasami duket se punët i shkojnë mirë. E paska zvogëluar borxhin e komunës së Tetovës. Reagimet e sotme të z. Kasami tregojnë se ai nuk frikësohet nga presionet e mundshme të BDI-së. Me siguri është i gatshëm të ballafaqohet në çdo kohë me liderin e BDI-së Ahmeti.

Se kush është më patriot dhe cili ka bërë më shumë ‘zullm’ gjatë qeverisjes ngjarjet e fundit tregojnë shumë.
Selim Ibraimi
4.7.23

TË FUNDIT
10 orë
Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?
1 ditë
Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!
3 ditë
Propaganda për të nxirë bregdetin shqiptar!
4 ditë
Të jetosh në mesin e derrave!
5 ditë
Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?

ME TE LEXUARA

10 orë
Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?

LEXO MË SHUMË

Eduard Zaloshnja

Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?

Kim Mehmeti2

Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!

naser-pajaziti

Propaganda për të nxirë bregdetin shqiptar!

dijana toska

Të jetosh në mesin e derrave!

Orban Putin

Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?

Kim Mehmeti

Pyet Shqipëria thuajse nuk e dinë: Ku janë kosovarët, pse n’ pushim nuk vijnë?!

Arben Fetai

Arben Taravari dhe UÇK-ja

himara

Nacionalizmi politik, Himara mbi 85% shqiptare e Tavo vs. Gjikuria

etem xheladini

Vallë, aq e vështirë të sigurohet idetinteti etnik, kulturor e gjuhësor, për dy popujt shumicë në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ