“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Picture of INA
INA

22/04/2024

Kryetari i partisë “Dinjiteti”, pjesë e koalicionit të VMRO-DPMNE-së, Stojançe Angellov ka reaguar pas fjalimit të mbrëmjes së djeshme të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti në tubimin qendror të Frontit Europian në qendër të Shkupit, ku Ahmeti i dërgoi porosi Mickoskit që të mos nis “bela” dhe të “matë fjalët”, përcjell TV21.

AHMETI, NGRIT FRENIN E DORËS ME KOHË!
Në tubimin e mbrëmshëm të BDI-së në qendër të Shkupit, ish-komandanti i UÇK-së dhe kryetari aktual i BDI-së, Ali Ahmeti, ka kërcënuar hapur dhe drejtpërdrejt Hristijan Mickoskin, që është shoqëruar me thirrjet “UÇK, UÇK, UÇK, UÇK…”. të cilave iu bashkua dhe vetë Ahmeti duke thirrur me zë të lartë “UÇK, UÇK, UÇK…”
Nuk mendoj se duhet t’ua kujtoj maqedonasve se çfarë emocionesh ngjall përmendja e UÇK-së në qendër të Shkupit, pikërisht në sheshin e Shkupit, ndërsa të pranishmit valëvitnin flamuj të panumërt shqiptarë dhe flamuj të UÇK-së, pa asnjë flamur maqedonas. .
Prandaj, i them Ali Ahmetit të ketë kujdes me kërcënimet! Mickowski nuk është vetëm! Pas tij qëndron VMRO DPMNE dhe koalicioni “Maqedonia juaj”. Pas tij qëndron një shumicë dërrmuese e popullit maqedonas, por edhe një shumicë dërrmuese nga ne, “branitellat” maqedonas të vitit 2001! Po ata “branitella” që në luftën e 2001 ju mposhtën në të gjitha betejat në fushëbetejë, po ata “branitella” nga të cilët ju shpëtuan të huajt ndërsa ju valëvitët flamuj të bardhë në Haraçinë. Prandaj, ngrini frenat e dorës në kohë. Sepse, siç thekson çdo ditë Mickoski, po afron koha e përgjegjësisë për gjithçka që BDI i ka bërë Maqedonisë, duke filluar nga viti 2001 e deri më sot!”.

TË FUNDIT
19 minuta
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
1 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
1 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
1 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
2 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

ME TE LEXUARA

1 ditë
KSHZ ende në seancë pas ankesës së Frontit Evropian
6 orë
Marrëveshja mes VLEN dhe VMRO-DPMNE-së për zëvendësministra dhe drejtoritë drejt fundit
23 orë
KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë
1 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
1 ditë
Banorët e Kumanovës ende pa ujë të pijshëm, presin rezultatet e analizave
8 orë
QMK: Në Manastir janë zbuluar 1408 pushkë nga luftërat ballkanike
1 ditë
VLEN dhe VMRO takohen për ndarjen e drejtorive
6 orë
Apasiev: Nuk mbështesim kandidatin shqiptar për kryetar të Kuvendit
23 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

LEXO MË SHUMË

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

kuvendi parlamenti

Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve

INFO

NA NDIQ