Ahmeti: Dalim nga Qeveria nëse ndodhë kjo…

Picture of INA
INA

10/10/2023

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti tha se zgjedhjet e parakohshme nuk ofrojnë zgjidhje dhe se preokupimi kryesor i vendit duhet të jetë sigurimi i votave për ndryshimet kushtetuese. Ahmeti tha se zgjedhje do të mbahen në terminin e rregullt.

“Zgjedhjet do t mbahen në terminin e rregullt në pranverë të vitit të ardhshëm, kurse një plotësim nëse VMRO-së i pengon të qenurit BDI-ja në drejtim të vendit ne me automatizëm kemi paraqitur vullnetin e fortë dhe qëndrojmë pranë atij premtimi ne tërhiqemi nga ekzekutivi në momentin që ata votojnë ndryshimet e kushtetues”, tha lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, raporton SHENJA.

TË FUNDIT
9 minuta
Xhaferi të hënën i'a dorëzon mandatin Mickoskit
34 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
35 minuta
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
36 minuta
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
41 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

ME TE LEXUARA

8 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
6 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
5 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
16 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi
42 minuta
Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve
15 orë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
41 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

LEXO MË SHUMË

talat xhaferi

Xhaferi të hënën i’a dorëzon mandatin Mickoskit

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

vlen ministrat deputetet

Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek

Bilall Kasami

Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

deputetet fronti evropian

Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

INFO

NA NDIQ