Qoku: Ahmeti dhe BDI larg Kosovës dhe afër Serbisë

INA
INA

25/02/2024

Bekim Qoku

BDI të deklarohet kundër Ballkanit të Hapur dhe Botës serbe që promovohet dhe realizohet nga politikat armiqësore dhe antishqiptare të Vuçiqit.

Ali Ahmeti dhe kandidati për president Bujar Osmani të deklarohen gjithashtu kundër aktit terrorist në Banjskë të datës 24 shtator të organizuar nga Vuçiqi dhe ekzekutuar nga Radojçiqi. BDI nuk e ka dënuar këtë akt deri sot e kësaj dite. Deklarata e vetme ka qenë ajo e Bujar Osmanit që Maqedonia e Veriut do të qëndrojë pranë KFOR-it dhe se “Nëse vërtetohet se Serbia u përfshi në sulmin e Banjskës, e shqyrtojmë pjesëmarrjen në Ballkanin e Hapur”.

Ali Ahmeti dhe BDI nuk e kanë ngushëlluar familjen e heroit kombëtar Afrim Bunjaku.

Ali Ahmeti dhe BDI duke u larguar sa më shumë Kosovës dhe duke u afruar sa më shumë Serbisë dhe Vuçiqit, afrojnë Rusinë dhe Putinin në Maqedoninë e Veriut dhe rrezikojnë kështu paqen dhe stabilitetin e rajonit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KALOSH-CELIKU

SHKUPI I MBULUAR ME FEREXHEZEZA

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

Ridvan Ismaili

Kush e ka besuar se…

Arben Fetai

Bujar Osmani po përgatit largimin e tij nga politika

zgjedhje-22333-800x445

Si kanë votuar shqiptarët në 10 vitet e fundit në Maqedoni? (ANALIZË)

ben blushi

Pse e sulmoi Irani Izraelin?

furkan arrestimi

Si u bë gazetari Furkan Saliu shënjestër e dezinformatave dhe propagandës në media?

arsim zekolli2

Debatet televizive zbuluan ndërlidhjen e nëntokave mes Maqedonisë shqiptare dhe Kosovës

lindja mesme iran irak izrael

Pse Irani sulmoi Izraelin – dhe pse janë armiq?

INFO

NA NDIQ