Ahmeti e Taravari takohen në Gostivar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20 Janar, 2023

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka takuar sot kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, mëson TV21.

Takimi është mbajtur në Gostivar, ndërsa e kanë konfirmuar edhe nga kabineti i Taravarit. Nga atje kanë zbuluar se është biseduar për zhvillimet politike në vend, ndryshimet kushtetuese, perspektivën evropiane e vendit dhe mundësinë e zgjerimit të shumicës parlamentare.

Dy liderët kanë konstatuar se këto janë momente të rëndësishme për vendin dhe qytetarët, ndërsa ndryshimet kushtetuese dhe hapja e bisedimeve me BE-në janë prioritet strategjik, që do ndikojnë edhe në rrjedhën e zhvillimeve të tjera në vend dhe rajon, u shprehën nga kabineti i Taravarit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

daniel server

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështet 100% Serbinë

IMG_1707

Mexhiti: Fraksionit të BDI-së po i bashkangjiten profesionistët e anashkaluar nga partia

Stoltenberg-600x360

Stoltenberg: Dhuna i rrezikon aspiratat euro-atlantike të Kosovës, do të sjellim edhe 700 trupa të tjera

ali-ahmeti-2

Ali Ahmeti: Autoritetet e Kosovës të koordinohen me ndërkombëtarët

barnatore

Maqedoni/ mungesa e antibiotikëve, mjekët: kjo është e papranueshme

Veton Surroi

Surroi: Porosia e ShBA-së të pranohet dhe të ketë bashkëbisedim rreth saj (VIDEO)

IMG_1703

Kurti për CNN: Nuk do t’ia dorëzoj republikën demokratike milicive fashiste

IMG_1704

Politologu austriak, Bieber: Përmes nëntokës kriminale dhe strukturave të sigurisë Vuçiq kontrollon plotësisht veriun e Kosovës

biljana angelova

Biljana Angellova, rektore e re e Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi”

INFO

NA NDIQ