Ahmeti pas mbledhjes së BDI, komenton fraksionin e shpallur nga “Grupi i Zjarrit”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

1 Prill, 2023

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së BDI-së në Reçicë.

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti pas mbledhjes është deklaruar se fraksionet në bazë të statutit në BDI nuk lejohen.

“Fraksione në bazë të statutit në BDI dhe Kongresit nuk lejohen. Në Kongres unë do e propozoj me qëllimin më të mirë që të fitojë propozimi për njohjen e fraksionit në BDI, po ndryshe çdo veprim ndryshe nga statuti është ankarki”, ka theksuar Ahmeti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa

Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiqin, Serbia vazhdimisht ka shërbyer si satelit i Rusisë

zelenski-macron-makron

Macron thotë se lufta në Ukrainë është në një “moment të rëndësishëm”

gjobaa

183 gjoba në Shkup, 55 për tejkalim të shpejtësisë

shkupi

Turqia dhe Maqedonia, shpenzime më të ulëta për jetesë në Evropë

bit-pazar

Sot ndërpritet masa e Qeverisë për ngrirje të çmimeve

rron gjinovci

VIDEO/Gjinovci: Mendësia feudale jo vetëm në Kosovë, paramendoni Ali Ahmeti selinë e ka në një katund në Tetovë

mesiq stipe mesic

Mesiq: Nëse dikush mendon se Kosova mund të kthehet me luftë, ai është një i humbur

policia kosoves

Thirrja e dyshimtë për marshim drejt veriut, Policia – qytetarëve: Mos bini pre

vucic

Momenti kur gazetarja e CNN i drejtohet herë Vuçiqit: A e njihni Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran?

INFO

NA NDIQ