Ahmeti: Grupi i Zjarrit nuk është përjashtuar nga partia, por ka qasje të gabueshme

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2023

Kreu i integristëve, Ali Ahmeti deklaroi sot se askush nuk do të përjashtohet nga BDI-ja, duke aluduar në Grupin e Zjarrit edhe përkundër veprimeve të tyre të fundit , duke nënvizuar se kjo është një qasje e tyre e gabueshme.

“Nga BDI-ja askush nuk është përjashtuar deri më tani, këta janë shokët e mi, këta janë bashkëpunëtorët e mi, e kanë shumë gabium qasjen, analizat që i bëjnë. BDI-ja është një nga partitë më demokratike, më e hapur në këto hapësira dhe akoma më shumë do punojmë që të jemi sa më transparent, të jemi sa më llogaridhënës, kështu që nuk ka të bëje kjo me diktaturë”, tha Ahmeti.

Ndërkohë i pyetur rreth zgjedhjeve eventuale të parakohshme, Ahmeti ritheksoi edhe njëherë se shumica parlamentare është stabile.

“Mendoj që shumica parlamentare është stabile, mirëpo ka një qasje paksa më të përpunuar, më të avancuar për një aleancë për Evropën e bashkuar por të shohim se sa do të funksionoj dhe sa do ta realizojmë këtë filozofi. Nuk ka të bëj me frikë të BDI-së, BDI-ja pa diskutim është fitues i zgjedhjeve…Unë kam thënë publikisht, kanë provuar ta fitojnë BDI-në por nuk e kanë fituar dhe hajde tani të reflektojnë dhe të gjithë nga pak të mposhtin krenarinë dhe të shohim se si do ta ndërtojmë një front për të përshpejtuar rrugën drejt Bashkimit Evropian…sepse ky është momenti më i rëndësishëm për ti avancuar çështjet tona dhe njëherit për të përmirësuar standardet tona”, tha Ahmeti.

TË FUNDIT
2 minuta
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s
5 minuta
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë
11 minuta
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maturantët në dilemë për të ardhmen e tyre
5 orë
Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë
1 ditë
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
12 orë
Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza
1 ditë
Avioni goditet nga turbulencat në ajër, humb jetën një pasagjer, plagosen 30 të tjerë
8 orë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme
1 ditë
Breshër me madhësi sa kokrra e arrës në fshatin Hotël të komunës së Likovës
5 orë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
1 ditë
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje

LEXO MË SHUMË

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

okb

Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

INFO

NA NDIQ