Ahmeti: Jasharajtë vulosën pavarësinë e Kosovës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/03/2023

“Një çerek shekulli nga përjetësia e familjes Jashari në altarin e lirisë, një sakrificë e pashembullt e devotshmërisë, atdhedashurisë, trimërisë dhe lavdisë”, ka shkruar kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në 25 vjetorin e rënies së komandantit legjendarë, Adem Jashari.

Sipas tij, Jasharajtë vulosën pavarësinë e Kosovës dhe përpjekjet disadekadëshe.

“Lavdi e përjetshme familjes Jashari dhe dëshmorëve e martirëve të kombit! Jasharajtë vulosën pavarësinë e Kosovës dhe përpjekjet disadekadëshe të gjeneratave të tëra të veprimtarëve, patriotëve, luftëtarëve e dëshmorëve për liri, demokraci, drejtësi e pavarësi”, ka shkruar Ahmeti.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ