Ahmeti: Jemi të pamposhtur. Shqiptarët janë me ne nga Likova deri në Strugë

Picture of ina-online
ina-online

23/09/2023

Gjatë tubimit të mbajtur sot në Vicë të Tetovës me rastin e inaugurimit të lapidarit kushtuar veteranit të UÇK-së, Lezam Ramadani – La Xami, foli edhe ish-komandanti i UÇK-së, Ali Ahmeti.

Gjatë fjalimit të tij ai tha lufta e UÇK-së ishte një rast unikat, pasi nga një anë ishte një ushtri e tërë dhe nga ana tjetër ishte populli.

Por, sipas Ahmetit, suksesi i luftës së UÇK-së ka qenë pikërisht ai, sepse populli ishte me ta gjatë kohës së luftës, por sot, nga Likova e deri në Strugë. Ahmeti tha se e gëzon fakti se ata kanë dalë fitimtarë me kundërshtarët, fitimtarë në luftë, në diplomaci, fitimtarë edhe në drejtësinë ndërkombëtare.

“Alarmi u bë pas sulmeve që dridhën helikopterët në shpellën e Fadil Hoxhës, duke menduar se ne ishim të strehuar aty. Por ne nuk strehoheshim në shpella, sepse na mbante populli, populli ishte me ne. Është rast unikat ku nga një anë ndodheshe një ushtri, ndërsa nga ana tjetër ishte populli. Këtu është edhe çelësi i suksesit tonë që ne jemi të pamposhtur që nga veriu në Likovë deri në jugë në Strugë, prandaj edhe jemi fitimtar sepse mposhtëm përballjet me kundërshtarë. Fitimtarë me kundërshtarët, fitimtarë në luftë, në diplomaci, fitimtarë edhe në drejtësinë ndërkombëtare. Ka edhe shumë punë për t’u bërë, por kemi aq shumë energji dhe njerëz që nuk na frigon asgjë që na del përpara.”- tha Ahmeti.

TË FUNDIT
2 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
2 orë
Sevim Hoxha, këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA (FOTO)
3 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
3 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
3 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
10 orë
Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës
2 ditë
Kuvendi sot pritet ti zgjedhë zëvendësministrat
1 ditë
Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat
3 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!
1 ditë
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
21 orë
9 vjet pa komandant Shqiponjën, e përkujtojnë familjarë e bashkëluftëtarë
1 ditë
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

levizja besa

Sevim Hoxha, këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA (FOTO)

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

astrit iseni

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet Lutfiu

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

komisioni-antikorrupsion

Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!

INFO

NA NDIQ