Ahmeti ka mirëpritur sot ish të burgosurit politik të burgut të Pozharevcit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/05/2023

Lideri i BDI-së, Ahmeti Ahmeti ka mirëpritur sot në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim ish të burgosurit politik të burgut të Pozharevcit, Bajrush Xhemailin, Halil Selimin, Milaim Jasharin, Mujë Shabanin, Nuhi Muhadrin, Pajazit Krasniqi, Sherif Krasniqin, Murat Musliun, Selim Lulajn, Ali Lajçin, Reshat Avdiun, Adem Grabocin, Ismail Sylën, Kadri Kryeziun, Januz Januzajn, Bajram Gashin, Ymer Hasanin, Bejadin Hasanin, Avdurrahman Limanin, Fehmi Berishën, Avdi Gjatën, Bahtir Ahmetin, Ramadan Bunjakun dhe Fatmir Sopin.

“Me mall dhe krenari evokuam kujtime nga çastet vendimtare të veprimtarisë mbarëkombëtare për ruajtjen e dinjitetit kombëtar, me ç’rast shpreha mirënjohjen time të thellë ndaj këmbënguljes së tyre të pathyeshme në rrugën e idealeve atdhetare përballë cenzurës, izolimit dhe torturave të regjimit jugosllav.

Me atdhedashurinë dhe guximin e tyre ata trasuan rrugën e lirisë, frymëzuan breza të tërë të vihen në shërbim të kauzës së drejtë kombëtare.

Vitet kanë kaluar, por shpirti i idealit kombëtar në zemrat e tyre nuk është zbehur asnjëherë.

Qoftë i përjetshëm kujtimi edhe për të gjithë ata veprimtarë e të burgosur politik që nuk janë më në mesin tonë!”, ka shkruar Ahmeti. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

bota ruse harta

Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

spitali - Gaza

Masakër në Gaza, forcat izraelite vrasin mbi 100 palestinezë që prisnin ndihmat humanitare

shaip kamberi vucic

Kamberi publikon listën e kërkesave që ia dorëzoi Vuçiqit

INFO

NA NDIQ