Ahmeti: Lavdi e përjetshme emrit dhe veprës së Zahirit, Edmondit dhe Hakifit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka kujtuar tre dëshmorët e kombit Zahir Pajazitit, Edmond Hoxhës dhe Hakif Zejnullahut në 25 vjetorin e vdekjes. Më poshtë e keni statusin e plotë të cilin kryetari Ahmeti e ka postuar në rrjetin social Facebook.

Pushkët e lirisë dhe rënia heroike e Zahir Pajazitit, Edmond Hoxhës dhe Hakif Zejnullahut 25 vjet më parë ishin kushtrim lirie që i dhanë shpirt e forcë edhe më të madhe qëndresës sonë kombëtare për lirinë e Kosovës.

Flakadani i atdhedashurisë së tyre qëndron i pashuar ndër ne dhe mbi themelet e sakrificës së tyre dhe të gjithë dëshmorëve qëndron sot e lirë dhe krenare Kosova jonë.

Lavdi e përjetshme emrit dhe veprës së Zahirit, Edmondit dhe Hakifit!

https://www.facebook.com/AliAhmetiOfficial/posts/478038417023619

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ