Ahmeti me funksionarët e BDI-së përkujtuan Skënderbeun, vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti dhe funksionarë të tjerë të BDI-së, ministra dhe deputetë kanë marrë pjesë në manifestimin në sheshin Skenderbeu në Shkup me rastin e përvjetorit të vdekjes së heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, 40 vjetorin e rënies së Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, si dhe 40 vjetorin e LPK-së, transmeton TV21.

“Sot, si rezultat i atij organizimi, në kontinuitet që nga Adem Demaçi, Rifat Berisha dhe Fazli Grajçevci, u arrit që ne sot t’i jetësojmë ato ideale, t’i përparojmë ato ideale, që vendi ynë dhe vendet ku jetojnë shqiptarët me dinjitet të angazhohen si në NATO ashtu edhe në Bashkimin Evropian. Kauza e atëhershme dhe e sotme është që popujt të jetojnë në fqinjësi të mirë, të barabartë dhe të prosperuar në të gjitha fushat. Andaj, për ne kjo kauzë është e pandashme dhe për këtë kauzë angazhohemi tërësisht”, tha mes tjerash Ahmeti.

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/659112835225534/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ