Ahmeti me ministrat në Prishtinë tek kryeministri Kurti

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

29/01/2022

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti bashkë me ministrat e partisë së tij sonte ka qëndruar në Qeverinë e Kosovës, i pritur nga kryeministri Albin Kurti dhe ministra.

Lidhur me këtë takim ka shkruar Ahmeti duke dhënë detaje për prioritetet e përbashkëta. Ja çka shkruan Ahmeti:

Është jetike për Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut të vazhdojnë rrugën e zhvillimit dhe integrimit në Bashkimin Europian duke përkrahur njëra tjetrën, prandaj sot në Prishtinë u ulëm në tavolinën e përbashkët të punës me kryeministrin Albin Kurti dhe anëtarët e kabinetit të tij qeveritar.

Me veprim institucionalisht të koordinuar do të arrijmë që për kohë të shpejtë të realizojmë projektet madhore të ndërlidhjes më efikase kombëtare mes nesh, si rrugën Tetovë – Prizren, autostradën Prishtinë – Bllacë – Shkup, kalimin e përbashkët kufitar, si dhe të intensifikojmë bashkëpunimin ekonomik dhe atë turistik mes Kodrës së Diellit dhe Brezovicës.

Vazhdojmë të qëndrojmë në përkrahje të Kosovës në drejtim të gjetjes së zgjidhjes me Serbinë përmes njohjes së ndërsjelltë si proces i rëndësishëm për stabilitetin dhe perspektivën e zhvillimit të mbarë rajonit.(INA)

https://www.facebook.com/100044523937585/posts/477167753777352/?d=n

TË FUNDIT
50 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
1 orë
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
2 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
3 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
4 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

ME TE LEXUARA

12 orë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
9 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
16 orë
Vritet blogeri dhe këngëtari i njohur në Shkup!
4 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
11 orë
Bogoev: Jam i aftë për të qenë lider i LSDM-së
9 orë
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
15 orë
Policia jep detaje për vrasjen në rrugën e plastikave, sulmuesit janë në arrati
4 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

INFO

NA NDIQ