Ahmeti ngushëllon familjen Gashi: Veprat e Ademit për ngjarjet historike janë thesar përkujtues për gjeneratat e reja

INA
INA

16/01/2024

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nëpërmes një shkrimi në rrjetet sociale ka reaguar pas ndarjes nga jeta të veprimtarit të çështjes kombëtare dhe shkrimtarit të mirënjohur, Adem Gashi.

Ahmeti thotë se atdhedashurinë dhe çiltërsinë e tij shpirtërore e ka njohur nga afër gjatë periudhës kur s’bashku kanë qëndruar në burg për bindjet e palëkundura për lirinë e Kosovës.

“Veprat letrare që thurri dora e tij për ngjarjet me peshë të madhe historike për kombin tonë janë sot thesar përkujtues për gjeneratat e reja. Zëri i tij në gazetari dhe penda e tij në letërsi ishin lajmëtarë të drejtësisë dhe lirisë, frymëzim mes popullit që të mos shuhet kurrë flakadani i atdhedashurisë. Ngushëllime të sinqerta familjes Gashi, miqve dhe bashkëpunëtorëve të Adem Gashit! U prehtë në paqe!”, ka shkruar mes tjerash Ahmeti.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ