Ahmeti për “Grupin e Zjarrit”: Mendoj se nuk kanë të drejtë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24 Janar, 2023

Në formën e ultimatumit të prerë, kreu i BDI-së Ali Ahmeti, ftoi të ashtuquajturin “grupi i zjarrit” të kthehet në binarët e partisë duke hequr dorë nga kërkesat. Thirrjen Ahmeti e bëri pas takimit me qytetarët në Tetovë, aktivitete të cilat i organizojnë si kundërpërgjigje të takimeve me qytetarët ë grupit të drejtuar nga nënkryetari i partisë Izet Mexhiti.

“Deri më tani unë mendoj se ky mendim ndryshe veçmë vlerësohet prej shumicës dërrmuese të anëtarësisë jo i drejtë. Edhe unë mendoj se nuk kanë të drejtë bashkëpunëtorët dhe bashkëveprimtarët e mi dhe duhet t’u kthehen institucioneve të partisë”, deklaroi Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së.

I kontaktuar nga Alsat, Mexhiti nuk komentoi thirrjen e Ahmetit. Por, publikisht ai ka përsëritur disa herë se ai dhe grupi i të pakënaqurve nuk e kanë në plan të tërhiqen nga kërkesat por as nga partia.

“Mund të na dëshirojë dikush shtëpi të re por ne nuk dalim nga shtëpia jonë. Edhe nga dera po të na përzënë, nga dritaret do të hymë sepse ne jo vetëm në shtëpi por edhe në rrugë kur jemi na thonë “ja ky i BDI-së”, u shpreh Izet Mexhiti, nënkryetar i BDI-së.

Kjo fushatë paralele mes dy grupeve të BDI-së në terren pritet të vazhdojë. Palët kanë paralajmëruar takime të tjera nëpër disa qytete ku gëzojnë mbështetje. /Alsat

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

716F1539-899D-41AB-90AC-C62E741F7F4F

Të kapur fort dorë për dore, Osmani takon Biden në SHBA

720632AE-5507-47CA-B690-47C76770F387

Besimi takoi ambasadoren amerikane: Maqedonia e Veriut të vazhdojë rrugën e anëtarësimit të plotë në BE

F6838740-86EE-42DE-9172-1B5332D977E2

Kroacia zbulon pesticid helmues në specat e importuar nga Maqedonia

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Paga minimale do të rritet për 10%

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet 52 vjeçari nga Gostivari, akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes së tij

LD Levizja Demokratike

Lëvizja Demokratike: Masat antikrizë të Qeverisë janë një teatër, fukarallëku veç po rritet

buka-market

Masat e Qeverisë/ Çmimi i bukës në markete bie në 30 denarë

Azerbajxhan

Azerbajxhani dhe udhëheqja e Karabakut bisedojnë për “integrimin”

kiev-naten

Shtatë të plagosur pas sulmit rus në Kiev

INFO

NA NDIQ