Ahmeti porosi LSDM dhe VMRO-së: Me vite të tëra sulmoni BDI-në për politikat e juaja ditore!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti përmes rrjeteve sociale i ka përcjell një porosi dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE.

Porosia e tij është përcjellur përmes një video materiali ku janë shfaqur akuza të anëtarëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së ndaj BDI-së. Kreu i kësaj partie ka nënvizuar se dy partitë maqedonase me vite të tëra kanë goditur dhe sulmuar BDI-në për politikat e tyre ditore.

“Vite të tëra me përpjekje të vazhdueshme nga aktorë të ndryshëm për ta dëmtuar BDI-në, si dhe për ta shfrytëzuar atë për ti arritur qëllimet për politikat e tyre ditore partiake. Ndiqeni dhe shpërndajeni miq”, ka shkruar kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në video porosinë e përcjellë.

Ky reagim i Ahmetit mund të ndërlidhet me akuzat e kreut të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, lidhur me vizitën e Ahmetit në Prishtinë dhe takimin me kryeministrin Kurti. Mickoski ka theksuar se në takim u “bë krim ndaj qytetarëve”. (INA)

https://www.facebook.com/watch/?v=1275641179586823

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

INFO

NA NDIQ