Ahmeti: Rritja e pensioneve është një lajm i mirë (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2022

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti deklaroi se rritjs e pensioneve është një lajm i mirë.

“Rritja e pensioneve të 326.841 pensionistëve është padyshim një tjetër lajm shumë i mirë pas rritjes së pagës minimale dhe pagës mesatare.

Rritjen më të madhe deri më tani të pensioneve do ta shoqërojë edhe ndihma financiare prej nga 1000 denarë shtesë për pensionet e muajve Mars, Prill dhe Maj.

Në kohë të krizës globale ekonomike dhe energjetike po ndërmerren masat e duhura ekonomike në mbrojtje të buxhetit familjar të qytetarëve”, u shpreh Ahmeti. (INA)

https://www.facebook.com/AliAhmetiOfficial/posts/497950095032451

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

vjosa osmani okb grate e dhunuara

OKB-ja tentoi të bllokojë pjesëmarrjen e grave të mbijetuara gjatë luftës, Osmani refuzoi të merrte pjesë pa to

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

INFO

NA NDIQ