Ahmeti: Taravari po bisedon me Kovaçevskin për hyrjen e ASH-së në Qeveri

Ali Ahmeti në akadameninë solemne për 28 nëntorin të organizuar në Shkup në një deklaratë për media ka komentuar edhe zërat për hyrje në Qeveri të ASH-ë dhe resoret që mund ti merr kjo parti.

“Ky zhvillim nuk ka të bëjë me interesa të ngushta partiake, thjesht ka të bëjë me unifikimin e faktorit politik për proceset evropiane. Kovaçevski është në bisedime me kreun e Aleancës, akoma nuk është biseduar për detaje. Me rëndësi që palët kanë shprehur vullnet për një proces që do unifikim dhe që do koordinim”, tha mes tjerash Ahmeti.

I pyetur për ndarjen e resorëve, Ahmeti tha se këto janë çësthje të vogla marrë parasysh misionet.

“Nuk është biseduar në detaje, nuk është biseduar. Këta janë çështje të vogla për misionet që ne kemi përpara”, tha mes tjerash Ahmeti.