Ahmeti: Të gjithë engjëj nuk janë në BDI, edhe unë dua drejtësi

INA
INA

2 Korrik, 2023

Unë e kam thënë që para 15 viteve se në BDI nuk janë të gjithë engjëj – tha në konferencën e sotme për media Ali Ahmeti, duke përsëritur qëndrimin për hetime ndaj funksionarëve të partisë së tij.

“Unë kam organet politike, nuk kam organe prokurorie dhe organe hetuese në BDI. Kjo punë u takon atyre që paguhen prej taksapaguesve. Taksapagues jam edhe unë, për t’u ndjekur drejtësia, për t’u vendosur rend dhe rregull në shtet. Edhe unë paguaj taksa”, the Ahmeti, duke iu përgjigjur pyetjeve në lidhje me Ramiz Merkon dhe bizneset e anëtarëve të familjes së tij.

Sa i përket kredibilitetit të organeve gjyqësore në vend, Ahmeti shtoi se partia e tij ka kërkuar edhe kyçjen e ekspertëve ndërkombëtarë në hetimin e funksionarëve shtetërorë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ