Ahmeti: Sot isha te Talati në Qeveri, dje kryeparlamentar, sot kryeministër

ina-online
ina-online

01/02/2024

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sot ka vizituar kryeministrin Talat Xhaferi në kabinetin e tij. Lidhur me këtë takim ai ka njoftuar përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

“Sot isha te Talati në Qeveri, dje Kryeparlamentar, sot Kryeministër. E urova edhe njëherë për detyrën dhe i dëshirova shëndet e suksese në punë.
Kjo Qeveri e udhëhequr nga Talat Xhaferi është qeveri e plotë politike me të gjitha kompetencat e përcaktuara me ligj dhe kushtetutë.
Bashkëbiseduam për sfidat me të cilat përballet vendi, vazhdimin e punës në përputhje me kursin e politikave pro-europiane sepse e ardhmja e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe qytetarëve të saj është tek familja e madhe europiane dhe alternativë tjetër nuk kemi.
Punë të mbarë Talat, bashkë me Artanin, Fatmirin, Bujarin, Kreshnikun, Jetonin, si dhe Nazimin, Bekimin dhe Agimin në kabinetin qeveritar”, ka bërë të ditur Ahmeti.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

INFO

NA NDIQ