Ahmeti, Thaçi, Zejdi dhe Hoxha firmosën marrëveshjen për “Frontin Evropian” (VIDEO)

ina-online
ina-online

25/03/2024

Katër parti politike shqiptare nënshkruan sot marrëveshjen e bashkëpunimit në kuadër të të ashtuquajturit “Fronti Evropian” për bashkëpjesëmarrje në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare në Maqedoninë e Veriut, përcjell INA.

Bëhet fjalë për partitë BDI, PDSH, Lëvizja Populli dhe PDE.

Në marrëveshjen e përbashkët nënshkrimet i vendosën kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi, kryetari i Lëvizjes Populli, Skender Rexhepi-Zejdi dhe kryetari i PDE-së, Arjanit Hoxha.

Krerët e këtyre partive pas nënshkrimit të marrëveshjes shpalosën qëndrimet dhe mesazhet e tyre për bashkërendim në zgjedhjet 2024. (INA)

Kliko videon nga konferenca për media:

https://www.facebook.com/BDI002/videos/766130858780276

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ