Ahmeti: Thellësisht i prekur nga rasti i Ëmblës, të përkujdesemi për njëri- tjetrin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

3 Shkurt, 2022

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në Facebook ka shkruar për rastin e nxënëses me nevoja të veçanta, Ëmbla Ademi. Ai shkruan se është prekur nga diskriminimi që i është bërë, ndërkaq thekson se ka kërkuar nga institucionet përkatëse që të marrin të gjitha masat për kthimin e saj në shkollë.

“U ndjeva thellësisht i prekur nga rasti i Ëmblës së vogël në SH.F. “Bashkimi” në Gostivar dhe kërkova intervenimin e menjëhershëm të institucioneve kompetente në mbrojtje të të drejtave dhe rikthimit të vogëlushes në bankat shkollore pranë bashkëmoshatarëve të saj.Themelet e shoqërisë sonë do të qëndrojnë të shëndosha vetëm nëse udhëhiqemi nga virtytet e larta njerëzore të respektit dhe përkujdesit për njëri tjetrin”, ka shkruar Ahmeti

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Polici-a-2-750x430

Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Nëse Serbia e pushton Veriun nuk ka më ujë e as rrymë për Kosovën

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

Erdogan Kilicdaroglu

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

1_edward-joseph-487x365

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

tina turner ervin

Tina Turner ka lënë pasuri 250 milionë euro, ja kush e trashëgon?

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

ritchie-torres

Kongresmeni Torres del kundra Blinken për Kosovën: “Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht një aleat të Amerikës”

INFO

NA NDIQ