Ahmeti ti thotë të rinjëve shqiptarë si të blejnë qendër biznesi sikur nipi i tij, thotë VMRO-DPMNE

Picture of ina-online
ina-online

03/07/2023

“Nëse Ali Ahmeti u thotë të rinjve shqiptarë, si të blejnë një qendër biznesi si Soravija pa para si nipi i tij, atëherë do t’i besojmë se ai kujdeset për ta.”

Ky është reagimi i VMRO-DPMNE-së, pasi BDI sot l e ka cilësuar partinë opozitare maqedonase si shoqatë kriminale të konfirmuar nga gjykata.

VMRO-DPMNE reagon se BDI është organizatë kriminale, Merko konfirmon se është i korruptuar nga Departamenti i Shtetit, dhe nipat e Aliut marrin miliona vetëm për shkak të “shpirtit sipërmarrës”.

“Nëse Ali Ahmeti u thotë të rinjve shqiptarë dhe maqedonas se si të blejnë një ndërtesë në qendër të Shkupit, si Soravia, pa paguar asnjë qindarkë si nipi i tij, atëherë do të besojmë se ai kujdeset për ta. Askush nuk i beson më Ahmetit. Ndërsa BDI imiton, nipat e Aliut dhe djali i tij hyjnë në biznese miliona dollarëshe pa para. Thirrjet se BDI do të bashkëpunojë me autoritetet për të hetuar krimin janë qesharake. Departamenti i Shtetit pretendon se Merco është i korruptuar, do të thotë se kanë prova”, tha VMRO-DPMNE.

Në reagim shtohet se është e nevojshme që BDI të shkojë në opozitë për t’i çliruar institucionet nga presioni dhe për të pasur hetime reale.(INA)

TË FUNDIT
2 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
4 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
4 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
4 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
5 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc
6 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
1 ditë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit
5 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
1 ditë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
5 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
2 ditë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot

LEXO MË SHUMË

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

ahmeti-kasami-696x336-1

Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

IMG_4342

Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri

INFO

NA NDIQ