Ahmeti: Unë e Talati ta frenojmë rininë? Zoti na vret!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

3 Shkurt, 2023

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti nga Jegunovca ka deklaruar se nuk do t’i shkojë afër ish ministrit të kësaj partie, të ndjerë, Abdulaqim Ademi, derisa nuk e çon në vend amanetin e tij. Të realizojë reformën në BDI dhe t’i jepet ajo që e meriton, rinisë, përcjell TV21.

Tha se as ai, e as kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi si një ndër individët më në moshë në BDI, nuk mund ta ndalojnë rininë.

“Unë nuk i shkoj afër Abdulaqim Ademit pa e kryer amanetin e tij. Reformën në BDI dhe rinisë t’i jepet meritokraci. Mbi supet tona t’i ngritim gjeneratat e reja. Mos të pretendojmë se ne jemi më të mençurit, sepse sot të rinjtë dinë nga 2-3 gjuhë të huaja. Sot të rinjtë dinë të menaxhojnë dhe punojnë. Në çdo institucion ndërkombëtarqë e dërgojmë, na nxjerrin faqebardhë. Dhe ne? Unë e Talati të frenojmë rininë? Zoti na vret!”, tha Ahmeti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

svecla pamjet rrahja

Sveçla publikon pamje kur dy shqiptarë u sulmuan nga serbët në veri

blinken

Situata në veri, Blinkeni tregon nëse do të ketë rritje të trupave në Bondsteel

albin-kurti-vjosa-osmani

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

kurti-hovenier

Hovenier takohet me Kurtin: Po mendojmë si ta inkurajojmë Kosovën ta bëjë atë që duhet

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

vosja osmani

Nis takimi Osmani-Scholz-Macron në Moldavi (FOTO)

INFO

NA NDIQ