Ajan Muaremi kthehet me medalje të argjendtë nga garat ballkanike të karatesë

INA
INA

28 Maj, 2023

Klubi i Karatesë “Bashkimi 2002” nga Kumanova të shtunën u paraqit me 6 garues në kampionatin ballkanik qe po mbahet në Tivar të Malit të Zi.

Ajan Muaremi, pas katër fitoreve të vështira, arriti të suguroj medaljen e argjendt apo vendin e dytë në kategorinë -35 kg, gjenerata 2013. Garuesi tjetër, Azem Azemi mori vendin e pestë dhe sipas trajnerit të tij, ju bë padrejtsi tepëre e madhe për vendin e tretë, duke mos ju poentur 9 pikë.

Rinar Bilalli pas dy fitoreve u ndal në gjiron e tretë nga garuesi Kroat, Rufat Rushiti u ndal në luftën e parë nga garuesi i Turqisë me rezultat 0-0 në kohën e rregullt dhe (3-1) me vendim të referëve.

Arbër Pajaziti u ndalë luftën e parë nga Serbi 1-0 i cili u plasua në finale dhe e futi në garë për medalje të bronzt, Arbëri në repasazh fitoi ndaj garuesit nga Mali i Zi, 3-3(me senshu) dhe u ndal nga garuesi i Bosnës me rezultat 4-2.

Drin Qerimi u ndal luftën e parë nga garuesi i Sërbis me rezultat 2-0.

Klubi i Karatesë “Bashkimi” në këtë Kampionat Ballkanik pati një medalje të argjent, një vend të pestë dhe një vend të shtatë.

Trajneri Mursel Misini ishte i kënaqur me paraqitjen e garuesve të tyre duke lënë hapsir dhe shpresë se kishte mundësi të jetë mir e më mirë. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ