Ajdari: Cila është lidhja mes vrasjes së Vanjës dhe vrasjes te Liqeni i Smilkovës?

INA
INA

06/12/2023

Shkruan: Bedri Ajdari

Çfarë asoconi ka ndermjet vrasjes makabre qe ndodhi diteve te fundit ne RMV dhe vrasjes tjeter te Liqeni i Smilkoves para 11 viteve?!
Vrasja eshte e njejte, mizore dhe per qellime te njejta

T’a shesesh femijen per t’a vrare dikush tjeter, te marresh nga vrasesit para per t’a heshtur zerin e arsyes, te kesh qellim destabilizimin e vendit me keto pislleqe nuk eshte veper e shqipetareve as e radikalizmit Islam, kjo veper u perket te tjereve qe e kane ne gjak vrasjen e femijeve te vet per t’ua hudhur fajin te tjereve!

Mediat maqedone nuk bene propagande per radikalizem krishter edhe pse elementet per nji gje te tille jane te dukshme edhe per qorrat, as aparati shteteror nuk shkoi neper shtepite e te dyshuarve me forca speciale afro 1000 sosh, nuk i torturuan as te dyshuarit as familjaret e tyre.

Kjo vlene edhe per shqiptaret servil ne politike qe nuk e verejten kete gje

Qe moti maqedonasit e tille, te ndikuar nga qarqe te ndryshme qe kane interes ta destabilizojne vendin bejne keso vepra. Ne po u’a rikujtojme disa vepra qe i ka kryer dora e zeze e qe jane me te medha: rasti “Panda”, rasti “Monstra”, rasti “Lagja e trimave”, rasti “Banjska” dhe se fundmi rasti “Vanja”

Shqipetaret po qe e nevojshme vrasin burra nuk vrasin femij dhe ta fshehin doren!

Kur jemi te vrasjet dhe organet shteterore si, MPB, Prokuroria dhe Gjykatat, shtrohet pyetja: a jane ne nivel te detyres, sjelljes dhe pergjegjsise ligjore per keto vepra?!

I njejti prokuror qe ka qene ne rastin “Monstra” dhe ne rastin “Vanja”, Gavrill Bubevski, a i caktoj avokatit te te dyshuarit kryesor paraburgim 30 ditor, atij qe e dergoi deri ne Beograd per t’i ndihmuar qe te arratiset dhe t’i shmanget drejtesise!

E kam te qarte, qe mund edhe te mos e kishte ditur, por si veproj ne rast me Fejzi Azirin qe e akuzoj per nje veper te njejte vetem ne baze te paragjykimeve dhe deshirave personale te dikujt qe deshti t’a mbante Fejziun me dekada prapa hekurave te burgjeve te Maqedonise!

Fejziun e akuzuan me qellim qe t’a denojne me burg te perjetshem, pastaj i’a ngriten dy vepra penale qe kurr nuk i kishte bere dhe kerkuan denim maksimal me 20 vite burg e per avokatin e Lupcho Palevskit as minimumin e paraburgimit nuk e bene..
#EU na prit se erdhem.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Fatmir Dehari

Dehari konfirmon se ishte propozuar si kandidat për president

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Bujar Osmani kandidat për garën për president, këtë lajm të madh do ta thotë nesër Ahmeti

ASH Sela Taravari

Fati i ASH-së në duart e Gjykatës së Tetovës! Të dyja palët i drejtohen gjyqit për ndryshimet që kanë bërë

kadastra

Ankesa për rritjen e çmimeve në kadastër

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

LSDM do të bisedoj edhe me parti që tradicionalisht nuk kanë qenë partnerë

Polici-a-2-750x430

Ja përse ndodhi vrasja e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës? (FOTO)

Angela Ageler

Ageler: Është me rëndësi kyçe që njerëzit të dalin dhe të votojnë më 8 maj

zjarr tym

Tym i madh mbi Zhelinë të Tetovës, digjen goma (VIDEO)

Talat Xhaferi

FOTO/ Xhaferi-Dir: Ukraina gjithmonë mund të shohë në Maqedoninë e Veriut një mik, partner dhe përkrahës

INFO

NA NDIQ