Ajdari: Lobi rus, Mickoski dhe opozita shqiptare mundohen ta njollosin Ali Ahmetin

ina-online
ina-online

12/02/2024

Deputeti i BDI-së, Berat Ajdari, vlerëson se deklarata e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, se kryeministri kosovar Albin Kurti dëshiron që në Maqedoni ta rrëzojë nga pushteti BDI-në dhe Ali Ahmetin, është e koordinuar nga lobi rus, Mickoski dhe opozita shqiptare.

“Në këtë periudhë parazgjedhore janë të pritshme edhe deklarata të tilla. Po shihet se është një koordinim i qartë mes VMRO-DPMNE-së dhe lobit pro-rus që me deklarata të tilla, në mënyrë indirekte mundohen ta njollosin figurën e komandantit Ali Ahmetit. Por, habitem me opozitën shqiptare, që është e koordinuar dhe kontrolluar nga Mickoski dhe me deklarata të tilla mundohen të poentojnë dhe të marrin pika të ulëta politike”, tha për Lajm, deputeti i BDI-së, Berat Ajdari.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dokumente pasaporta

Qytetarët e Shkupit mund të kontrollojnë online nëse pasaporta e tyre është gati

Talat Xhaferi

Xhaferi në Samitin e Investimeve për Ballkanin Perëndimor të BERZH-it

Izet Mexhiti

Mexhiti mesazh Grubit: S’jemi derivat i Dik Martit dhe shtëpive të verdha

Taravari Gostivar

Halil Snopçe u caktua kryetar i shtabit zgjedhor të degës së ASH në Gostivar

Arben Taravari3

Taravari: Maqedonia një herë ka zgjedhur president në Kuvend, pse mos ta bëjmë sërish!

bdi kryesia

BDI e vetme apo bashkë Selën në zgjedhje, në lojë edhe emra tjerë?!

levizja-besa

Lëvizja BESA zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor (FOTO)

fatmirbytiqi

Bytyqi: Kjo qeveri është treguar me vepra e jo me fjalë

demiri-750x430-1

Ministri i Shëndetësisë për REL – Demiri: Nëse jam ministër pas zgjedhjeve kam plan për klinikat

INFO

NA NDIQ