“Ajo është magjepsëse”, Dua Lipa takohet me vajzën e Ismail Kadaresë (FOTO)

Picture of INA
INA

15/08/2023

Me publikimin e disa prej librave më të preferuar të saj, këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, ka treguar se është një fanse e librave të shkrimtarit të madh shqiptar, Ismail Kadare.

E kur jemi te familja Kadare, Dua duket se ka pasur mundësinë që të njihet nga afër me një prej anëtarëve të kësaj familjes.

Vajza e Ismajl Kadares, Besiana Kadare, e cila shërben si Ambasadore e Përhershme e Shqipërisë në Kombet e Bashkuara ka njoftuar për këtë takim me njërën prej këngëtarëve shqiptare më të famshme në gjithë botën.

“E emocionuar për takimin me superyllin verbues shqiptar Dua Lipa. Ajo është magjepsëse”, ka shkruar ajo pas takimit.

TË FUNDIT
15 orë
Publikohet kënga e re e Luizit dhe Melindës (Video)
18 orë
Heidi dedikim për Romeon: Më ke bërë gocën më të lumtur në botë!
1 ditë
11 vite bashkë, Ledion Liço tregon si u njoh me Sarën: Ja si u ndjeva
2 ditë
Egla i kthehet Sarës: Lëre rehat Bardhin! Ja si i përgjigjet ajo
2 ditë
Roza Lati feston ditëlindjen, ja kush ishin ish-banorët e BBV3 që morën pjesë

ME TE LEXUARA

18 orë
Heidi dedikim për Romeon: Më ke bërë gocën më të lumtur në botë!
15 orë
Publikohet kënga e re e Luizit dhe Melindës (Video)

LEXO MË SHUMË

luiz melinda

Publikohet kënga e re e Luizit dhe Melindës (Video)

heidi

Heidi dedikim për Romeon: Më ke bërë gocën më të lumtur në botë!

ledion lico sara

11 vite bashkë, Ledion Liço tregon si u njoh me Sarën: Ja si u ndjeva

Sara gjordeni bbvip

Egla i kthehet Sarës: Lëre rehat Bardhin! Ja si i përgjigjet ajo

roza lati

Roza Lati feston ditëlindjen, ja kush ishin ish-banorët e BBV3 që morën pjesë

ferma vip

Ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba: U bë forca ime

Olta

Olta Gixhari bëhet nënë për herë të dytë, publikon foton nga spitali me dy djemtë

luizi luna

Video/ Kiara kërkon ndihmë për vajzën…

Olta Gixhari

‘Shejtani ka shkundur brekët’! Çfarë do të thotë Olta? Video

INFO

NA NDIQ