Ajshja 4-vjeçare mposhti leukeminë, lëshon Klinikën e Fëmijëve (Video)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Është vetëm 4-vjeçare por me guximin e saj ajo arriti të mposhtë njërën nga sëmundjet më të rënda, leukeminë.

Ajshja 4-vjeçare, plot energji dhe e lumtur lëshoi sot Klinikën e Fëmijëve ku qëndroi për një kohë për t’u kuruar.

Ajo i tha lamtumirë sëmundjes dhe shtrimit në spital, dhe iu kthye botës fëmijërore – lojës me shoqet dhe në gjirin familjarë, transmeton TV21.

Pas daljes, Ajshja u prit me duartrokitje dhe brohoritje nga familjarët.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ