Nga 35 vetëm 3 kandidatë shqiptarë pranohen në Akademinë Ushtarake të Maqedonisë së Veriut(LISTA)

ina-online
ina-online

6 Shtator, 2023

Nga konkursi i fundit i pranimit të studentëve për në akademinë ushtarake “Gjeneral Mihajllo Apostolski” në Shkup janë pranuar 35 kadetë, përcjell INA.

Ministria e Mbrojtjes ka shpallur edhe listën e kandidatëve të pranuar, ku nga 35 kadetët vetëm 3 shqiptarë.  (INA)

shiko tabelën e kandidatëve të pranuar KËTU

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5169

ASH vetë apo me BDI-në në zgjedhje, përgjigjet Taravari

IMG_5169

Taravari: Lëvizja BESA ka rritje të elektoratit

vmro-mickoski

Kuzeska: Mickoski është kopje e Gruevskit

gjykata-kushtetuese

Gjykata Kushtetuese nuk vlerëson kushtetutshmërinë e Marrëveshjes së Prespës

Gruevski Mickovski

Gruevski i kërkon anëtarësisë të mos i besojnë Mickoskit

Fatmir Mexhiti

Mexhiti në OKB: Përgjigjja kolektive në kohë pandemie ndërton sistem shëndetësor rezistent

taulant balla

Ligji për shtetësinë, Balla: Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut të mos testohen

driton iseni

Iseni: A duhet me ndrru emrin Goran për një avancim se me Driton s’pe do

librat-780x439

Arrihet marrëveshje, biblioteka e Tetovës nuk do të dislokohet

INFO

NA NDIQ