Aksident i rëndë afër Mlladenovcit – shoferi i veturës humbi jetën nga përplasja me autobusin, 30 të lënduar

Picture of INA
INA

29/05/2024

Shoferi i një automjeti ka humbur jetën nga përplasja me një autobus afër Pozharevcit të Vogël, në Serbinë fqinje.

Më shumë se 30 persona janë lënduar, ndërsa ekipet e emergjencës janë në terren. Shumica e të plagosurve kanë pësuar lëndime të lehta.

Aksidenti ka ndodhur sot në ora 05:40 të mëngjesit, në rrugën që të çon nga Mlladenovci në autostradë, në hyrje të Pozharevcit të Vogël, ku autobusi i linjës lokale “493”, u përplas me një veturë.

TË FUNDIT
22 orë
Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)
23 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
3 ditë
Hill: Njohja e Kosovës s’do të jetë kusht për hyrjen e Serbisë në BE
3 ditë
Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s
4 ditë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet

ME TE LEXUARA

22 orë
Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)
23 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027

LEXO MË SHUMË

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

roaming-800x445

Zero roaming me BE-në deri më 2027

Christopher Hill Kristofer

Hill: Njohja e Kosovës s’do të jetë kusht për hyrjen e Serbisë në BE

milo gjukanoviq gjukanovic

Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s

moti nxehti temperatura-termometri

Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet

siljanovska-zelenski-2-780x439-1

Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës

wesley clarck vesli klark

Clark: Do të ishte tradhti ndaj Amerikës nëse dhëndri i Trump ndërton memorial në Serbi

parlamenti evropian zgjedhjet be

Evropa sot voton, kush do e marr timonin

vucic dodik

“Kuvendi gjithëserb” në Beograd! Analiza e REL: Nga lutjet për Serbinë dhe Republikën Sërpska, tek folklori! Si u konceptua

INFO

NA NDIQ