Aksident i rëndë mes një autobusi dhe makine në jug të Maqedonisë, një i vdekur

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/01/2023

Një person ka humbur jetën në aksidentin e rëndë trafiku, i cili ka ndodhur sonte në mes të një autobusi me targa të Berovës dhe një veture Opel Astra me targa të Probishtipit në autostradën e shpejtë Shtip-Koçan, në afërsi të kryqëzimit në lagjen periferike të Shtipit.

Sipas informacioneve fillestare nga zëdhënësja e SPB-Shtip, Gordana Panajotova, aksidenti ka ndodhur në ora 19:45.

Mjekët e Emergjencave kanë konstatuar se pasagjeri i veturës ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit, ndërsa shoferi me lëndime është dërguar në Spitalin klinik të Shtipit.

Në autobus nuk ka pasagjerë të lënduar.

Hetimet nga policia dhe prokuroria publike janë duke vazhduar. Për momentin është e mbyllur për qarkullim autostrada Shtip-Koçan.  (INA)

 

 

 

 

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

Kurti

Kurti: Lirohen 4 nga 5 policët e Kosovës të ndaluar në Serbi

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

dimri-bore temperatur

Në viset malore reshjet e shiut do të kalojnë në reshje të borës, njihuni me parashikimin e motit për Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ