Aksident i rëndë në Bazel: Një fëmijë shqiptar nga Maqedonia goditet nga kamioni dhe vdes

Picture of INA
INA

29/06/2024

Pasditen e së premtës ka ndodhur një aksident fatal në Shën Johan, transmeton albinfo.ch.

Fëmiju shqiptar thuhet se duke kaluar rrugën në vendkalimin zebra është goditur nga një kamion dhe është rrokullisur për disa metra. Fëmija ka ndërruar jetë në vendngjarje, shkruan policia kantonale në një deklaratë, transmeton tutje albinfo

Për shkak të hetimeve për aksidentin, Elsässerstrasse dhe Hüningerstrasse nuk ishin të aksesueshme deri rreth orës 15:30.

Policia është në kërkim të personave që mund të japin informacion për aksidentin. Policia kantonale dhe brigada e shpëtimit dhe zjarrfikësve të Basel-Stadt ishin gjithashtu në detyrë.

Burimet e albinfo.ch thonë se fëmiju i vdekur është shqiptar, nga Maqedonia, ndërkohë që sot e kishin ditën e nisjes për pushime në Kërçovë. /Albinfo.ch

TË FUNDIT
36 minuta
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
14 orë
Sherr brenda familjes shqiptare në Athinë, vjehrri godet me armë dhëndrin
2 ditë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
2 ditë
Katër motra bukuroshe shqiptare menaxhojnë një restorant në Zvicër
2 ditë
Ngjarje e rëndë në Lozan të Zvicrës- Shemben skelet e një ndërtese, lëndohen disa persona dyshohet se disa prej tyre janë kosovarë

ME TE LEXUARA

14 orë
Sherr brenda familjes shqiptare në Athinë, vjehrri godet me armë dhëndrin
36 minuta
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
2 ditë
Katër motra bukuroshe shqiptare menaxhojnë një restorant në Zvicër
2 ditë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)

LEXO MË SHUMË

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

greqi policia

Sherr brenda familjes shqiptare në Athinë, vjehrri godet me armë dhëndrin

Tabanoc kufi

Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)

motrat zvicer Riverside Bistro

Katër motra bukuroshe shqiptare menaxhojnë një restorant në Zvicër

policia zvicer

Ngjarje e rëndë në Lozan të Zvicrës- Shemben skelet e një ndërtese, lëndohen disa persona dyshohet se disa prej tyre janë kosovarë

gjermania berlin

Gjermania vend emigracioni, DW: Një ndër çdo pesë banorë me origjinë nga jashtë

policia zvicer

Zvicrra arreston pesë shqiptarë, sekuestron 47 kilogramë kokainë

zvicer moisiu aleksandar

Projekti për sheshin, bustin dhe shtëpinë muze të Aleksandër Moisiu shkuan në duart e kryetarit të Morcotes-Zvicër

tabela targa zh

Targa “ZH 24” me numrin më të ulët është edhe më e shtrenjta

INFO

NA NDIQ