Aksident i rëndë në Dibër, një i vdekur e një i plagosur

0

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur pasditen e sotme në Dibër, ku për pasojë ka humbur jetën një peron dhe një tjetër ka mbetur i plagosur. Aksidenti ka ndodhur tek vendi i quajtur “Ura e Pesjakës” në Maqellarë.

Sipas të dhënave paraprake, mësohet se një automjet në të cilin po udhëtonin nënë e bir ka dalë nga rruga, duke i shkaktuar vdekjen shtetases 79-vjeçare.

Nga ky aksident raportohet që është plagosur dhe ndodhet në gjendje të rëndë shtetasi A.K. 50 vjeç, i biri i të ndjerës. Shkak për këtë aksident dyshohet të jetë bërë lagështira në rrugë, ndërsa policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.